Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie

Based on 6 reviews

Kiedy ostatnio byliście w ZOO? Pewnie w dzieciństwie. Warto to nadrobić, warszawskie ZOO to dobre miejsce na urozmaicenie randkowego spaceru albo śmiechowy pomysł na wypad ze znajomymi. Na zwiedzanie ZOO w Warszawie trzeba przeznaczyć trochę czasu, 32 ha powierzchni ogrodu ... Categories: Botanical and zoological gardens  Entertainment and Arts  Parks  Pets  Sports & Recreation 
Rautszowa 1/3
03-461 Warszawa
+48 (022) 619-40-41
www.zoo.waw.pl

Reviews

 • Marika "mariczka" Chrobocińska
  170
  6 years, 8 months ago

  Zoo zostało założone w 1928 na powierzchni 12ha i początkowo posiadało około 500 okazów obecnie jego powierzchnia wynosi 32ha i znajduję się w dzielnicy Praga-pólnoc przy ulicy Ratuszowej 1/3 w warszawie. Ważnymi obiektami dla zwiedzających jest między innymi: Słoniarnia - jedna z najnowocześniejszych w Europie , Ptaszarnia - z halą wolnych lotów, Herpetarium - nowoczesna ekspozycja gadów, Małpiarnia - kolekcja małp, w ciągu roku głównie na wybiegach Żyrafiarnia, Pawilon małp człekokształtnych - nowoczesna ekspozycja goryli i szympansów, Hipopotarium, Akwarium Morskie - pawilon umożliwiający podglądanie hipopotamów pod wodą oraz największy w Polsce zbiornik morski, w którym eksponowane są rekiny i płaszczki, Insektarium - nowoczesna ekspozycja bezkręgowców, Wybieg australijski - wybieg dla m.in. 2 gatunków kangurów, Akwarium - zabytkowy budynek z kolekcją ryb morskich i słodkowodnych, Baśniowe Zoo - wybieg dostępny dla dzieci. Ten obiekt mimo upływu lat charakteryzuję się świetnym wyglądem i duża ilością zwierząt. Jest jednym z wielu pięknych obiektów w warszawie, które można zwiedzić późną Jesienią lub wczesną Wiosną. Jest idealnym miejscem na spędzenie wolnego czasu, można się tam wybrać z rodzinną i znajomymi a także daje możliwość poznania tajemnic przyrody i natury zwierząt. Latem są organizowane wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe a także koncerty sławnych gwiazd, dzięki którym jest tam miła atmosfera. Co roku odwiedzam to fantastyczne miejsce, jest to dla mnie chwila relaksu i świetny sposób na odpoczynek na łonie natury. Myślę że każdy odwiedzający ten ogród choć trochę kocha zwierzęta i interesuję się zoologią.

 • Magdalena "mdss" Romanek
  70
  6 years, 11 months ago

  Każdy warszawiak (i nie tylko) powinien przynajmniej raz wybrać się do stołecznego zoo. Założone ponad 80 lat temu nadal powala wielkością i ilością zwierząt. Przy wejściu najlepiej dokładnie obejrzeć plan i wybrać to, co nas najbardziej ciekawi- niemal niemożliwe jest w ciągu jednego dnia obejrzenie wszystkich jego mieszkańców. Uznałam to za minus- rozplanowanie zoo jest dość chaotyczne, a przy tak dużych odległościach do pokonania cofanie się gdziekolwiek czy przejście drugi raz tą samą ścieżką może być frustrujące (zwłaszcza dla osób nieprzyzwyczajonych do pokonywania dużych dystansów pieszo). Zoo jest w miarę czyste. Mogłoby być bardziej nowoczesne, wtedy na pewno przyjemniej by się po nim spacerowało. Moimi ulubionymi miejscami są małpiarnia, herpetarium (żółwie, węże, krokodyle i jaszczurki) oraz insektarium. Polecam zwiedzanie wczesną jesienią lub późną wiosną- wtedy zwierzęta czują się najlepiej na wybiegu, poza tym nie ma zbyt dużego tłoku. Wakacje, zwłaszcza weekendy są zdecydowanie najgorszym okresem do spacerów po zoo- upał męczy zwierzątka, które się chowają, a ludzi jest zdecydowanie za dużo. Poza tym odradzam dojazd samochodem- nie ma zbyt wielu miejsc parkingowych w pobliżu.
  Przed wybraniem się warto zajrzeć na stronę internetową- zoo organizuje wiele imprez oraz spotkań- są darmowe (oprócz opłaty za bilety wstępu), a można się wiele dowiedzieć.

 • "Marla Singer"
  10
  7 years, 5 months ago

  No właśnie, kiedy ostatnio byliście w zoo? W dzieciństwie zoo faktycznie wydawało mi się bombowe, ale teraz bardziej zwracam uwagę na to, jak męczą się tam te zwierzaki. Niedźwiedzie przy ruchliwej ulicy, ptaki zamknięte w klatkach, tygrysy na małych wybiegach albo małpiszony biedne zamknięte w brudnych pomieszczeniach z równie brudnymi szybami :( safari ma dużo więcej sensu, bo zwierzętami są wolne.. Chyba bym wolała żeby zoo wcale nie było, choć mam do niego sentyment ze szczenięcych lat i rozkoszne wspomnienia :)

 • Monika "Monia" Kornaś
  35
  7 years, 9 months ago

  W ZOO można spędzić cały dzień ;) Minusem są dość drogie bilety, ale ile frajdy! Wspaniałe są niedźwiedzie, lwy, tygrysy i inne dzikie koty :) Polecam małpki, mnóstwo przy nich turystów, są naprawdę śmieszne!
  Mnie najbardziej zainteresowały pająki (insektarium)... niesamowite doświadczenie :)
  Są też słonie, żyrafy i ptaki, chociaż w ptaszarni było trochę głośno :)
  Ciekawe było zwiedzanie oczek z krokodylami i akwarium! Przepiękne ryby z naprawdę interesującymi nazwami :)
  Na australijskim wybiegu mieszkają czarne łabędzie, strusie i kangury.
  baśniowe ZOO to raj dla najmłodszych. Zwierzęta były otoczone przez śmiejące się dzieci. Kogo można tam zobaczyć? Kucyki, osły, kozy. Można je nawet pogłaskać.
  W Chacie po Strzechą można zakupić pamiątki z wycieczki :)
  Godne polecenia miejsce na rodzinny spacer lub wypad ze znajomymi!

 • Karolina Kloska
  600
  8 years, 2 months ago

  Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie to największe zoo w Warszawie. Znajduje się tam ponad 4000zwierząt-jeden dzień zwiedzania nie starczy. Niestety bilety zdrożały bo kosztuja 11zł, oczywiście dzieci mają ulge.. GORĄCO POLECAM!

 • Bogusław "Dain" Skowron
  95
  8 years, 5 months ago

  Kiedy ostatnio byliście w ZOO? Pewnie w dzieciństwie. Warto to nadrobić, warszawskie ZOO to dobre miejsce na urozmaicenie randkowego spaceru albo śmiechowy pomysł na wypad ze znajomymi. Na zwiedzanie ZOO w Warszawie trzeba przeznaczyć trochę czasu, 32 ha powierzchni ogrodu i 4203 zwierzaki do zobaczenia. Bilety ostatnio trochę zdrożały ale wydatek 11 zł dla studenta to nie aż taka duża kasa. Polecam, małpy, lwy, pingwiny (niestety nie z Madagaskaru) i inne gadziny.

Your opinion

Brak zdjęcia


Please rewrite these characters into the box to verify you are human.
wibrator amy - ekskluzywny wibrator dla kobiet